پرسش های متداولجراحی زیبایی
پاسخ: در بیمارانی که قرار است عمل جراحی زیبایی بینی انجام شود، در صورت عقب بودن چانه (رتروگناشی) توصیه به پروتز چانه هم می شود که بهتر است قبل و یا همزمان با عمل راینوپلاستی انجام شود.
پاسخ: گرچه در موارد نادری مجبور به انجام اعمال زیبایی جهت باز سازی ساختار بینی های با اختلال شدید در سنین نوجوانی هستیم. اصولا عمل جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی پس از تکمیل شدن رشد استخوانی که در آخرین مراحل بلوغ صورت می گیرد قابل انجام است. این سن نسبت به نوع تغذیه، محل زندگی و نژاد متفاوت است و عموما در مورد خانم ها پس از 17 سالگی و آقایان پس از 18 سالگی قابل انجام است.
پاسخ: کیفیت پوست بینی یکی از عوامل مهم در تعیین نتیجه عمل راینوپلاستی است . بینی های با پوست چرب و ضخیم موارد مناسبی برای عمل جراحی نیستند و نمی توان انها را خیلی کوچک کرد ولی با تکنیک ای مدرن جراحی زیبایی بینی، با تقویت بعضی قسمت ها و برداشتن قسمت ها و برداشتن قسمت های دیگر بینی میتوان بینی را شکیل تر کرد .
پاسخ: با استفاده از تکنیک های جراحی قدیمی که به کوچک کردن بینی و برداشتن بافت های بینی متمرکز بودند بسیاری از اعمال جراحی روی این بینی ها پس از مدتی نتیجه چندانی نداشت و به اصطلاح بر می گشت . در تکنیک های جدید که به تقویت ساختار غضروفی و یا استخوانی زیرین در کنار برداشت قسمت های بد شکل استوار است نتیجه بسیار مطلوب تری حاصل می شود.
پاسخ: حدود 90% افرادی که عمل جراحی راینوپلاستی توسط جراح آشنا با اصول زیبایی شناسی صورت انجام میشود به نتیجه کاملاً رضایت بخش منجر می شود.
پاسخ: بیش از 95% بیماران من هیچ گونه دردی پس از عمل جراحی ندارند. در مورد 5% باقیمانده نیز درد مختصر و کاملا قابل تحمل است.
پاسخ: در حدود 20% بیماران پس از عمل ممکن است مختصر کبودی زیر چشم پدید آید که پدیده کاملا بی خطری است و 1-2 هفته بعد بدون عارضه برطرف می شود.
پاسخ: در بیمارانی که قرار است عمل جراحی زیبایی بینی انجام شود. در صورت عقب بودن چانه (رتروگناشی) توصیه به پروتز چانه هم می شود که بهتر است قبل و یا همزمان با عمل راینوپلاستی انجام شود.
پاسخ: خیر،بسته به محل انحراف،شدت اختلال یامادر زادی بودن یاسابقه ضربه به بینی، ممکن است انحراف ظاهر بینی کاملا اصلاح نشود به علاوه درمورد افرادی که صورت غیر قرینه دارند یک بینی صاف پس از عمل ممکن است هنوز کج به نظر برسد.

جراحی گوش
پاسخ: لاله گوش در سن 5 سالگی به حد بزرگ خود می رسد و سن مناسب برای عمل اصلاح ظاهری لاله گوش پس از 5 سالگی است.
پاسخ: پس از پارگی، پرده گوش، در اکثر موارد طی 3 ماه اول بهبود می یابد . در صورتی که تا 6 ماه پارگی ترمیم نشد باید اقدام به جراحی کرد.

جراحی های اطفال
پاسخ: خیر، جراحی لوزه ها نیاز به بیهوشی عمومی دارد.
پاسخ: خرخر شبانه در بچه ها و یا تنفس با دهان باز در حین خواب از علایم بزرگی لوزه سوم است که در صورت عدم پاسخ به درمان دارویی نیاز به جراحی دارد . عفونت های مکرر گلو یا بزرگی بیش از حد لوزه ها نیز از مواردی است که نیاز به جراحی لوزه دارد.
پاسخ: درمان اولیه، درمان دارویی است. در صورت عدم پاسخ به درمان دارویی و کاهش شنوایی قابل ملاحضه جراحی پیشنهاد می شود که در اکثر موارد بهتر است همراه آن عمل لوزه سوم نیز انجام شود.
پاسخ: خیر، لیزر در جراحی لوزه فعلا جایگاه چندانی ندارد، گاهی اوقات بعضی از همکاران از دستگاه coblation یا الکتروفرکانسی استفاده می کنند که هیچ کدام ارتباطی به لیزر ندارد.

عمل های درمانی
پاسخ: با پیشرفت علمی و سریع در زمینه آندوسکوپی بینی و سینوس، امروزه بسیاری از اعمال جراحی که قبلا باید یا برش های وسیع در صورت انجام می شد از طریق آندوسکوپی قابل انجام است. شایع ترین بیماری عبارتند از: سینوزیت مزمن و پولیپ بینی ولی امروزه اعمال جراحی گسترده ای شامل جراحی های قاعده جمجمه و جراحی های کاهنده فشار کره چشم، رفع انسداد مجرای اشکی و تومورهای بینی و سینوس با این روش درمان میشوند.
پاسخ: در صورت اختلال شدید تنفسی از راه بینی باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. در غیر اینصورت معمولا تا بعد از 12 سالگی صبر می کنیم.
پاسخ: بله و این احتمال در مورد افراد دچار آسم و حساسیت به آسپرین بالاتر از دیگران است. ولی در هر حال بسیاری از موارد عود را می توان با آندوسکوپی مجدد حتی در داخل مطب کنترل کرد.

سایر سوالات
پاسخ: هر نوع گرفتگی صدا نیاز به بررسی توسط متخصص گوش و حلق و بینی دارد، اگر گرفتگی صدا بیش از 3 هفته طول بکشد حتماً باید حنجره بطور دقیق با وسایل خاص تحت معاینه قرار بگیرد.

دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube