عمل بینی در ایران

جراحی زیبایی بینی در مردان ایرانی

 ایرانیان در مورد ظاهر ایده آل بینی بسیار سخت گیر و کمال طلب هستند. این موضوع در مورد مردان به مراتب بیشتر از زنان صادق است. پهن بودن و افتادگی نوک بینی، درشت بودن بینی قوز بینی و کجی بینی شایع ترین شکایات مردان از بینی را تشکیل می دهد. از نظر دکتر عباسی نکته بسیار مهمی که در جراحی ترمیمی بینی مردان باید مد نظر قرار بگیرد این مساله است که پس از عمل، چهره حالت مردانه خود را حفظ کند و بینی فرم طبیعی خود را داشته باشد. معنای این حرف در مورد مردان یک بینی با پشت صاف و استوار و چرخشی 95-90 درجه نوک بینی است. اکثر مردان ما تقاضای جمع و جور تر شدن نوک بینی را هم دارند.

گرچه بعضی آقایان خواستار تغییرات زیادتر از قبیل چرخش بیشتر نوک بینی و ایجاد قوس در بینی هستند. دکتر عباسی هیچ وقت این تغییرات را خودش به بیمار پیشنهاد نمی دهد.

در بسیار ی از مردان ما وجود همزمان انحراف بینی، اصلاح همزمان انحراف تیغه بینی با جراحی زیبایی بینی را ضروری می کند.ضخامت بیشتر پوست بینی در آقایان نسبت به خانمها سبب میشود که فروکش کردن تورم بینی در آقایان نیاز به زمان بیشتری داشته باشد،بعلاوه انجام فعالیت های بیشتر نسبت به خانمها نیز در ایجاد ورم بینی در آقایان نقش دارد.

عمل بینی در زنان ایرانی

معیارهای زیبایی شناختی بینی را برای زنان مقداری با آنچه در مردان مطلوب است متفاوت است. بعلاوه زنان ایرانی خواسته هایشان مقداری با معیار های زیبایی شناختی مطرح شده در کتابها و رفرانس های علمی جراحی زیبایی بینی نیز متفاوت است. عموما زنان ما خواستار بینی کوچک و جمع و جور هستند که چرخش نوک بینی حدود 110 درجه با یک قوس ملایم در پشت بینی را می پسندند. تغییراتی در این حد برای بینی پذیرفتنی و معقول است. خوشبختانه در سالهای اخیر تمایل خانه ها به بینی های طبیعی تر بیشتر شده است و امروزه تعداد افرادی که تمایل به داشتن بینی عروسکی با قوس های زیاد و اندازه خیلی کوچک بینی که اکثرا هم با مشکلات تنفسی همراه است، هستند بسیار کم شده است.

همانند مردان، درصد قابل ملاحظه ای از خانم ها ی ایرانی ما نیز دچار درجاتی از انحراف بینی هستندکه با همزمان با جراحی زیبایی اصلاح شود.
  کلمات کلیدی:عمل بینی
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید

دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت

نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube