فیلرها و پرکننده ها

فیلرها و پرکننده ها
جهت رفع چین چروک های عمیق تر صورت که در حالت عدم انقباض صورت (حالت استاتیک) هم وجود دارند ازپرکننده ها استفاده می شود. موارد استفاده دیگر آنها افزایش حجم لب ها و نیز اصلاح غیر جراحی اختلالات ظاهری بینی است. این مواد به دو دسته تقسیم می شوند:
1- چربی
2- ژل ها

چربی:

با برداشتن مقداری از چربی بدن از ناحیه شکم یا ران و سپس فراوری آن و و تزریق به نواحی مورد نظر می توان چین و چروک های صورت را اصلاح کرد. از چربی جهت برجسته کردن لب ها نیز می توان استفاده کرد.

حسن چربی استفاده از بافت طبیعی بیماروعدم احتمال واکنش بدن نسبت به آن و احتمال اندک عفونت آن است.

در عمل درصد قابل ملاحظه ای از سلول ها ی چربی تزریق شده زنده نمی مانند و ازبین می روند. بنابراین اصلاح باید با مقادیر بیش از حد تخمین زده شده انجام شود. تزریق چربی روشی موقتی است و بیمار ممکن است نیاز به چند بار تزریق داشته باشد.

ژل ها:

ژل ها انواع مختلفی دارند آنچه که امروزه بیشتر کاربرد دارد و من از آن استفاده می کنم ژل اسیدهیالورونیک است که بسته به میزان تراکم مولکولی برای چین های کم عمق تر و چین های عمیق، خط خنده، افزایش حجم لب و شکل دهی به بینی وافزایش حجم گونه قابل استفاده است.

یک مورد استفاده جالب از ژل ها در حیطه زیبایی بینی، قابلیت استفاده از آن ها در شکل دهی بینی در بیمارانی است که به دلیل شرایط خاص قادر به انجام عمل جراحی نیستند یا تمایلی به آن ندارند. با استفاده از این مواد می توان تغییرات مطلوب در بینی ایجاد کرد که اثر آن بین 9 ماه تا یک سال ماندگاری دارد. پس از این دوره ژل جذب شده و بینی به حالت اولیه خود برمی گردد.

با تزریق ژل می توان ریشه بینی را پر کرد. پشت بینی را صاف کرد برجستگی بینی را افزود و نیز درمواردی که شکستگی بینی سبب فرورفتگی یک طرفه استخوان بینی شده باشد نیز می توان با تزریق ژل فرورفتگی را پرکرد. این فرم دستکاری بینی را که در آن از ژل برای اصلاح موقت ایرادات بینی استفاده میشود را اصطلاحا" رینوپلاستی بدون جراحی گویند.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube