انواع مدل های بینی و خصوصیات آن

انواع مدل های بینی و خصوصیات آن

صحبت درمورد انواع مدل های بینی کمی سخت می باشد چرا که بینی یکی از عضو های بسیار خاص بدن می باشد که می توان در مورد آن حرف های بسیاری را گفت. انواع مدل های بینی را در ادامه مطلب به صورت خلاصه معرفی کرده و در مورد آن و انواع مشکلات بینی و عمل های آن ها توضیحاتی را می دهیم.

انواع مدل های بینی

یکی از انواع مدل های بینی مدل سر بالا می باشد که در انگلستان بسیار مشهور می باشد و به تازگی درایران نیز بسیاری از بانوان در هنگام عمل بینی خواستار مدل سربالا می باشند. یکی دیگر از انواع مدل های بینی، بینی عقابی می باشد که شما می توانید غضروف های بسیار سخت و شبیه به استخوان را بر روی این بینی مشاهده کنید. از دیگر انواع مدل های بینی مدل نوبین می باشد که افراد دارای این نوع بینی معمولا پره های بینیشان بزرگتر از حد معمول می باشد و بیشتر این افراد را در بین سیاه پوستان آفریقایی مشاهده می کنید. بینی های گوشتی بزرگ نیز یکی از انواع مدل های بینی می باشند که معمولا به این افراد توصیه عمل نمی شود چرا که ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل انحراف تیغه بینی شوند. بینی های مدل رومی نیز از دیگر مدل های بینی می باشد که مشابه آن را می توانید در مجسمه های رومی مشاهده کنید.

انواع مدل های بینی

طبقه بندی انواع مدل های بینی در دنیا

بینی های گوشتی طیف بسیار گسترده ای از انواع بینی ها را در بر می گیرند، این بینی ها که معروف به بینی های انیشتینی نیز می باشند حدود 24 درصد از مردم دنیا را در بر می گیرند. بینی های سر بالا در رتبه دوم قرار دارند، این بینی ها که بیشتر در بین خانوم ها مشهور می باشد تقریبا دارای آماری معادل 13 درصد از مردم جهان می باشد. بینی های رومی و بینی های قوزدار نیز به طور مشترک در رتبه سوم قرار دارند و هر یک 9 درصد از مردم دنیا را شامل می شوند. بینی های عقابی نیز چیزی حدود 5 درصد از مردم دنیا را شامل می شوند.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یکی از عمل هایی است که بر روی انواع مدل های بینی انجام می شود که معمولا افرادی که این عمل را انجام می دهند یکی از مشکلات زیر را دارا هستند:

استخوان بندی بینی آن ها بسیار بزرگ می باشد( همانند  بینی های عقابی که یکی از انواع مدل های بینی می باشد)

پره های بینی پهن می باشد و جلوه زشتی را به صورت می دهد.

نوک بینی افتاده است و در کنار لب ها بد دیده می شود.

سوراخ های بینی بزرگ می باشند.

نوک بینی خیلی جلوتر از صورت باشد و به عبارتی نوک آن بیرون زده باشد.

بینی دارای غوز های ریز و درشت باشد.

کسانی که نوک بینیشان به صورت دو شاخه می باشد.

این عمل معمولا بر روی انواع مدل های بینی انجام می گیرد ولی فقط برای زیبایی انجام می شود و برای افرادی که دچار شکستگی بینی و یا مشکلات دیگر شده اند توصیه نمی شود چرا که ممکن است بعد از عمل مشکلاتی به وجود بیاید که قبلا با آن دست و پنجه نرم نمی کردید. در این نوع عمل شما مشاهده می کنید که بسیاری از غضروف های روی بینی برداشته می شوند و این کار علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی می تواند به استخوان های روی بینی نیز فشار بسیار زیادی را بیاورد.

انواع مدل های بینی

 

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube