با عمل سیپتوپلاستی بیشتر آشنا شوید

با عمل سیپتوپلاستی بیشتر آشنا شوید

اگر می خواهید یک بینی زیبا داشته باشید و از انحراف و مشکلات بینی خود ناراحت هستید و این موضوع بر روی ظاهر شما تاثیر منفی زیادی گذاشته است می توانید به سراغ عمل سیپتوپلاستی بروید. البته لازم است تا قبل از انجام هر کاری به دقت درباره آن تحقیق کرده باشید و با دقت و آگاهی کامل به سراغ انجام آن بروید. حال قصد ما نیز این است تا شما را با عمل سیپتوپلاستی بینی بیشتر آشنا کنیم.

عمل سیپتوپلاستی ( انحراف تیغه بینی )

اگر سیپتوم دچار انحراف باشد با استفاده از عمل سیپتوپلاستی به رفع مشکل آن می پردازند . وقتی غضروف جدا کننده بینی دچار انحراف شود در این حالت سیپتوم نیز دچار مشکل و انحراف می شود. در این حالت بیمار دارای مشکلات تنفسی شده و خون دماغ و درد بینی نیز از جمله موارد شایع می باشد. از این رو است که باید به سراغ عمل بینی از نوع عمل سیپتوپلاستی بروید. در این عمل این تیغه منحرف شده را به سر جای خود باز می گردانند که اجازه می دهد هوا بهتر از داخل بینی عبور نماید و دیگر خبری از مشکلات تنفسی نیست.

شما لازم است تا برای انجام این عمل به یک دکتر ماهر و مجرب مراجعه نمایید. جراح شما پیش از عمل سیپتوپلاستی بینی شما به شما یک سری دستورات لازم الاجرا خواهد داد. به طور نمونه دو هفته قبل از عمل باید از خوردن برخی دارو های خاص نظیر آسپیرین، ایبوبروفن و سایر دارو های رقیق کننده خون جلوگیری نمایید.

عمل سیپتوپلاستی به راحتی انجام می گیرد  . جراح یک برش در یک سمت بینی ایجاد می کند و سپس با برداشتن لایه های مخاطی به سیپتوم می رسد . در این حالت به اصلاح انحراف آن می پردازد و اگر استخوان یا غضروفی اضافه باشد آن ها را نیز اصلاح می نماید و سپس دوباره لایه مخاطی را به سر جای آولیه اش باز می گرداند.

عمل سیپتوپلاستی

خطرات احتمالی در عمل سیپتوپلاستی

عمل سیپتوپلاستی یک عمل جراحی آسان و کم ریسک به شمار می رود. و می تواند جزو دست عمل های رینوپلاستی نیز به شمار برود. ولی ممکن است در برخی از موارد خاص یکی از نشانه های نادر زیر در شما پدیدار گردد که در آن صورت باید به سراغ عمل مجدد و یا سایر راه های جایگزین بروید.

خون ریزی

ماندن جای زخم

سوراخ شدن سپتوم، که زمانی رخ می دهد که یک سوراخ در سپتوم بینی تشکیل می شود

تغییر شکل بینی

رنگ پریدگی بینی

کاهش حس بویایی

دوران بهبودی پس از عمل سیپتوپلاستی

عمل سیپتوپلاستی یک عمل سر پایی محسوب می شود که به معنی این است که شما بعد از عمل می توانید در صورت عدم به وجود آمدن مشکلی در حین جراحی به خانه بر گردید. البته وقتی اثرات بی حسی از بین رفت. بینی شما در این حالت ورم کرده و دردناک خواهد بود همچنین برای جلوگیری از خونریزی درون آن پنبه قرار داده شده است و باند پیچی شده است. این باند پیچی بعد از دو الی سه روز با مراجعه به دکتر باز خواهد شد برای تسکین درد نیز خود دکتر تان ممکن است دارو های ضد درد تجویز نماید. در این دوران نیز به خاطر داشته باشید برای اینکه میزان ریسک خونریزی بعد از عمل کاهش یابد باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون جلوگیری نماید. برای بهبودی سریع تر به خاطر داشته باشید با بالا نگه داشتن سر خود می توانید از میزان ورم های موجود بکاهید.

عمل سیپتوپلاستی
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube