جراحی بینی و اثرات مصرف دخانیات بر روی آن

جراحی بینی و اثرات مصرف دخانیات بر روی آن

یکی از جراحی های زیبایی صورت که در ایران بسیار رایج می باشد، جراحی بینی می باشد. شرایط عمل جراحی ترمیمی بینی با توجه به شرایط ظاهری افراد می تواند به صورت های مختلفی انجام بگیرد. پس از جراحی بینی معمولا تا چند روز پس از عمل فرد مورد جراحی قرار گرفته دچار عارضه های مختلفی می شود که با رعایت چند نکته به مرور زمان بر طرف می شود. عوامل مختلفی بر روی شرایط عمل بینی تاثیر می گذارد که به تعدادی از آن ها اشاره شده است.در اینجا به نکاتی راجع به جراحی بینی آن اشاره می کنیم.

 

جراحی بینی

عمل بینی یکی از جراحی های زیبایی پر طرفدار در ایران می باشد. علاوه بر زیبایی صورت دلایل مختلف دیگری برای انجام این جراحی وجود دارد. از جمله عواملی که نیاز به جراحی بینی دارد می توان به بزرگ بودن بیش از حد بینی، افتادگی نوک بینی، بزرگ بودن سوراخ بینی، پهن بودن بینی، زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت و دو شاخه بودن بینی می باشد. در عمل جراحی بینی پزشک می تواند با استفاده از روش های مختلف اقدام به کوچک کردن بینی کند. در روش سنتی امکان آسیب زدن به استخوان ها و غضروف های بینی بسیار بالا می باشد. اما در روش مدرن این عمل بهترین جراح زیبایی تلاش می کند تا با شکل دادن به غضروف ها و بخیه زدن آن ها شکل مناسب را برای بینی شما فراهم کند.

جراحی بینی

 

اثرات مصرف دخانیات بر روی عمل بینی

یکی از نکاتی که در هنگام عمل جراحی بینی باید به آن توجه کرد، عدم استعمال دخانیات دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل می باشد. در واقع فرد بیمار با استعمال دخانیات روند ترمیم پوست و استخوان های خود را کند می کند. همچنین استعمال سیگار و قلیان قبل از عمل باعث ایجاد مشکل هنگام بیهوشی بیمار می شود. با توجه به روند تاثیر گذاری بلند مدت مصرف دخانیات بر روی پوست بیمار، در هنگام جراحی این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات اساسی برای شخص بیمار و پزشک معالج وی می شود.

جراحی بینی

نکات مهم بعد از جراحی بینی

از جمله نکات مهم و مورد توجه در انجام جراحی بینی توجه به شرایط بهداشت فردی بعد از عمل می باشد. معمولا افراد پس از ترمیم انحراف تیغه بینی بین 2 تا 14 هفته دارای ورم بینی هستند. این ورم در چند هفته اول بسیار بزرگ و گسترده می باشد. استفاده از کمپرس های یخ و شستشوی مداوم بینی با آب سرد این ورم را کاهش می دهد. استفاده از رژیم های غذایی مناسب و استفاده کمتر از غذا های گرم به روند بهبود فرد بیمار کمک می کند. همچنین در مدت ورم بینی سعی کنید از گرما و رطوبت دوری کنید. این دو مورد ممکن است درد ناحیه بینی و ورم آن را افزایش دهند. در حدود 6 هفته بعد از عمل جراحی، بینی فرد شروع به سفت شدن می کند و کم کم احساس درد بیمار کم می شود. استفاده از چسب بینی در این بازه زمانی توصیه می شود. در مرحله بعدی که در مدت شش ماه ممکن است طول بکشد، کم کم ورم بینی از بین رفته و رنگ پوست به حالت عادی بر می گردد. به همین خاطر معمولا پزشکان نتیجه عمل زیبایی را پس از 6 ماه تا یک سال ارزیابی می کنند.

 

 

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube