بعد از عمل بینی چه مراقبت های غذایی نیاز است؟

بعد از عمل بینی چه مراقبت های غذایی نیاز است

وقتی شما برای عمل بینی خود اقدام می کنید پزشک شما توصیه هایی برای مصرف غذایی شما و بهبود بدن تان در نظر می‌ گیرد. برای سرعت بخشیدن به فرایند بهبود باید به آن ها عمل کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

بعد از جراحی : غذا ها ی نرم

وقتی عمل بینی شما به پایان می رسد و به خانه باز می گردید امکان دارد بسیار گرسنه باشید ولی نباید هر غذایی را مصرف کنید و به فکر مصرف غذایی بعد از جراحی باشید. مناسب ترین مصرف غذایی بلافاصله پس از جراحی استفاده از غذاهای نرم است که طعم و مزه ملایم و مطلوبی دارند.  اگر بخواهیم چند دسته از این نوع مواد غذایی را نام ببریم می توان به ماست و سوپ جوی ولرم اشاره کرد. ممکن است بعد از جراحی حالت تهوع داشته باشید و میلی به غذا خوردن نداشته باشید. رژیم غذایی را در پیش بگیرید که بیشتر شامل غذاهای نرم و مایعات باشد. این مصرف غذایی را تا چند روز ادامه دهید تا زمانی که حالتان بهتر شود. و بتوانید غذاهای بیشتری را در رژیم غذایی خود جای دهید

مصرف غذایی

میوه های مفید بعد از عمل بینی 

یکی از میوه های مقوی بعد از جراحی بینی آناناس است، که باعث بهبودی سریع تر زخم می شود. هم چنین در کتاب های معتبر علمی آب کرفس به عنوان مصرف غذایی مفید و موثر، بعد از عمل بینی آمده است. اما در علم روز جراحی بینی استفاده از این مواد پس از جراحی ترمیمی بینی ذکر نشده است ولی نکته ای قابل گفتن است و آن این است که استفاده آناناس و آب کرفس در مصرف غذایی ضرری ندارد.

مصرف غذایی

نخوردن غذاهای عجیب و غریب

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی به منظور بهبود کارایی یا نمای بینی انسان انجام می‌شود. بعد از این نوع جراحی بسیاری از بیماران در اینترنت جستجو می کنند و دنبال این می گردند تا بفهمند چه غذاهایی باعث می شود تا ورم بینی و کبودی اطراف چشم های شان زودتر بهبود یابد. توصیه ما به شما این است غذاهای عجیب و غریب نخورید، تا دوران نقاهت شما به پایان برسد. برای مثال، از غذاهای تند و فلفل دار تا حداقل یک هفته بعد از جراحی بینی خودداری کنید، همچنین بهتر است عصر روز جراحی حتما از غذاهای نرم استفاده کنید.

نکته: سعی کنید تا یک ماه پس از جراحی از خنده و گریه بسیار شدید خودداری نمایید، تا باعث تکان خوردن فک شما نشود. همچنین مایعاتی را که می‌خواهید بنوشید با نی استفاده نکنید. البته با این نوع مصرف غذایی می‌توانید وزن خود را کمی کاهش دهید و با یک تیر دو نشان را هدف بگیرید

دمای خوراکی ها

یکی از مواردی که بعد از عمل جراحی بینی توصیه شده است این است که مراقب غذاهایی که مصرف می‌کنید باشید. در این دوران غذاهای خیلی داغ و خیلی سرد برای شما مضر است. همچنین غذاهای خیلی سرد که بدون ضرر به نظر می رسند ممکن است باعث شود دندان ها دچار گزش بشود و سردرد بگیرید که بهتر است به این مسئله توجه کرد و از خوردن آنها بپرهیزید.

فیبر

درست است که باید در چند روز ابتدایی بعد از عمل از غذاهای نرم استفاده کرد، ولی باید مقدار معینی فیبر را در مصرف غذایی خود جای دهید. استفاده فییبر باعث می شود داروهای تجویز شده دکتر را ادامه دهید و همچنین به این قضیه کمک می‌کند که فعالیت‌های فیزیکی خود را کمتر کنید، برای مثال میوه هایی مانند هلو و انواع توت دارای فیبر هستند. همچنین فیبر در سبزیجات پخته شده نیز وجود دارد.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube