تفاوتهای جراحی ترمیمی بینی با جراحی اولیه بینی

تفاوتهای جراحی ترمیمی بینی با جراحی اولیه بینی

در جراحی ترمیمی بینی مشکلاتی وجود دارد که قبل از انجام آن باید از آنها مطلع باشید. ما در این مطلب تفاوت بین جراحی اولیه بینی و جراحی ترمیمی بینی را به شما نشان می دهیم تا با آگاهی بیشتری برای عمل های خود اقدام کنید.

اهداف جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی با اهداف مختلفی صورت می گیرد که در این جا به چند نمونه از بارزترین این اهداف اشاره می کنیم:

-بازیابی شکل ظاهری بینی برای رسیدن به شکل بهتر آن که در جراحی قبلی دچار بلندی، کوتاهی و یا انحراف شده است.

-انجام اصلاحاتی که بنا به دلایل مختلف در جراحی اولیه امکان پذیر نبود.

-برطرف کردن مشکلات تنفسی فرد که در اثر جراحی های قبلی بوجود آمده اند.

-بازیابی اعتماد به نفس فرد

جراحی ترمیمی بینی

مدت زمانی که برای رینوپلاستی باید صبر کرد

جراحی زیبایی بینی نمونه ای از  جراحی پلاستیک می باشد که در آن جراح بر روی اسلکت بینی فرد تغییراتی ایجاد می کند که میزان این تغییرات به نوع مشکل فرد بستگی دارد در نهایت هدف اکثر افراد از انجام عمل بینی رسیدن به زیبایی بیشتر بینی است. از آنجایی که در این عمل جراح باید پوست بینی را از روی استخوان و اسکلت بینی بردارد تا به ساختار بینی برسد فرایند پیچیده ای صورت می گیرد بنابراین تقریبا یکسال طول می کشد تا پوست بینی شما مجددا به اسکلت بینی متصل شود و بینی شما فرم نهایی خود را بگیرد. در طی این مدت بینی دچار ورم هایی می شود. بعد از مدت یکسال فرم بینی همانی است که دکتر شما در طی عمل انجام داده است. اما مشکلی که گاهی اوقات پیش می آید این است که بسیاری از افراد بلافاصله پس از انجام دادن عمل بینی اعلام نارضایتی می کنند و تصمیم می گیرند که با عمل مجدد شکل بینی خود را طی عمل ترمیم درست کنند درصورتی که این امر کاملا اشتباه است کسانی که برای جراحی بینی اقدام می کنند باید بدانند که طی چند ماه اول بینی کاملا ورم داشته و نمی توان قضاوت درستی از ساختار آن داشت. 

بعد از گذشت دو ماه اگر فرد باز هم از ظاهر بینی خود ناراضی بود با توجه به اینکه عمل مجدد بینی بعد از یک سال از لحاظ علمی صحیح نیست می تواند با دکتر خود مشورت کند.

علت صحیح نبودن جراحی ترمیمی بینی در کمتر از یکسال   

همانطور که گفتیم در عمل اولیه بینی پوست بینی از روی اسکلت بینی جدا می شود اگر پیش از اتمام یکسال مجددا برای جراحی ترمیمی بینی اقدام کنید این پوست در حال ترمیم دچار آسیب دیدگی هایی می شود که در نهایت جبران ناپذیر است. مخصوصا برای کسانی که به ظاهر و زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند باید دقت کنند که این عمل مجدد هرگز در کمتر از 1 سال انجام نشود و اگر انجام می شود هم توسط یک دکتر بسیار با تخصص و حرفه ای انجام شود تا از آسیب به بافت پوست بینی شما جلوگیری شود. در تعداد محدودی از افراد میزان آسیب به بافت بینی در جراحی ترمیمی بینی به حدی زیاد است که فرد همان شکل عمل اولیه را ترجیح می دهد. به طور کلی هر چه تعداد عمل‌های جراحی ترمیمی بینی که قبلاً بر روی بینی بیمار انجام‌ شده است افزایش یابد امکان نتایج مناسب کمتر می‌شود.  

نکته آخر اینکه برای انجام عمل بینی و یا رینوپلاستی از بهترین جراح بینی کمک بگیرید همانطور که می دانید عمل های بینی مخصوصا رینوپلاستی دارای حساسیت بالایی هستند و نیاز به یک متخصص خوب دارند.

جراحی ترمیمی بینی
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube