از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد

امروزه جراحی بینی گسترش زیادی در بین افراد جامعه و به خصوص جوانان داشته است و افراد زیادی برای زیبایی بینی خود، دست به این عمل می زنند. قبل از عمل باید اطلاعات خود را در مورد جراحی بیماری تکمیل کنید تا بتوانید تصمیم درستی در این رابطه بگیرید. در زیر اطلاعاتی در مورد سن مناسب این عمل، آزمایشات قبل از عمل برای سلامتی و نیز نکاتی در مورد عمل و بعد از ذکر خواهد شد تا در صورتی که این عمل برای شما مناسب نباشد زودتر متوجه شوید.

محدودیت سنی برای عمل بینی

معمولاً بهترین سن برای این عمل، پس از توقف رشد بینی و ثابت شدن شکل ظاهری آن می باشد. این سن به طور کلی 14 تا 16 در خانم ها و 16 تا 18 در آقایان می باشد که گاهی ممکن است تا بیست سالگی نیز طول بکشد. همچنین در مورد حداکثر سن برای جراحی بینی هیچ محدودیتی وجود ندارد اگرچه بهترین سن برای عمل نهایتاً تا 45 سالگی می باشد، همچنین توصیه شده است که بهتر است بعد از 60 سالگی بجز عمل انحراف تیغه بینی بقیه عمل های بینی انجام نشود.

جراحی بینی

آزمایشات قبل از جراحی بینی

نکته مهم دیگر در رابطه با جراحی بینی، سلامت بیمار قبل از عمل می باشد که باید با یک سری آزمایشات از آن مطمئن شد.

  • معاینه بدنی فردی که قصد عمل بینی دارد به جراح در تشخیص مناسب بودن جراحی کمک می کند.

  • علاوه بر این آزمایش خون برای بررسی هموگلوبین خون نیز یکی از آزمایشات مهم قبل از عمل جراحی بینی می باشد.

  • در افرادی که مشکلات قلبی دارند یا استرس زیادی را تجربه می کنند، انجام الکترورادیوگرافی نیز ضروری می باشد.

  • قبل از عمل بینی باید آزمایش بارداری نیز انجام شود تا از عدم بارداری فرد مطمئن شوند. این عمل در بارداری توصیه نمی شود و باید به بعد از تولد نوزاد موکول شود.

  • بررسی مشکلات ریه نیز برای جراحی بینی توصیه می شود تا اگر بیهوشی برای بیمار خطرناک باشد تشخیص داده شود. پس باید عکس برداری از قفسه سینه نیز قبل از عمل بینی انجام شود تا هرگونه سابقه بیماری ریه و یا دیگر مشکلات تنفسی که عمل را به خطر می اندازد تشخیص داده شود.

  • بررسی ادرار با آزمایشات مربوط به ادرار نیز مهم می باشد و در تشخیص عفونت های مجاری ادرار، فشار خون و همچنین دیابت نیز کمک می کند تا در صورتی که این عمل برای شما مناسب نباشد سریعاً تشخیص داده شود.

جراحی بینی

آماده سازی های مهم قبل از جراحی بینی

علاوه بر آزمایشات ذکر شده که قبل از جراحی بینی باید انجام شود، برخی اعمال دیگر نیز در خصوص آماده سازی قبل از این عمل ضروری می باشد که در زیر به آن ها اشاره می شود.

  • برخی داروها و مکمل های موجود در بازار را نباید چند هفته قبل از عمل مصرف نمود و در صورت مصرف این موارد باید آن را قطع نمود. داروهای مسکن، ویتامین ای، داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین از جمله این دارو می باشند که در صورت مصرف حتماً باید به پزشک اطلاع داده شود و آن را در صورت لزوم سریعاً قطع نمود.

  • علاوه بر داروها، کشیدن سیگار نیز در انجام عمل جراحی بینی اختلال ایجاد می کند و باید از چند هفته قبل از عمل آن را کنار گذاشت. مصرف سیگار ممکن است در داروهای بیهوشی تأثیر منفی بگذارد و یا مشکلاتی دیگر را در این عمل ایجاد کند.

  • همچنین مصرف الکل نیز برای جراحی بینی ممنوع می باشد و باید چند روز قبل از این عمل مصرف آن را قطع نمود تا بتوان نتیجه مطلوب را گرفت.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube