از تاریخچه ی عمل بینی چقدر می دانید؟

از تاریخچه ی عمل بینی چقدر می دانید

عمل زیبایی بینی که اغلب تصور می شود پدیده ای مدرن است به 400 سال پیش برمی گردد. در کتابی به نام جراحی نقص ها از طریق کاشتن که مربوط به سال 1597 است می بینیم که به جراحی بینی افراد زخمی در جنگ می پردازند و در طی آن یک فلاپ پوست از بالای بازو را به بینی بیمار پیوند می زنند. امروزه عمل زیبایی بینی یک جراحی پرطرفدار است و تاریخچه آن در کشور ایران به 40 سال پبش برمی گردد.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی در رده های سنی مختلف بین مردان و زنان با استقبال روبه رو شده است. اغلب افراد از بینی بزرگ و یا منحرف خود ناراضی هستند و تمایل دارند با انجام عمل زیبایی بینی ظاهر آن را زیباتر کنند و بتوانند در اجتماع با اعتماد به نفس بیشتری حضور پیدا کنند. با انجام این عمل بین اجزای صورت تناسب و توازنی ایجاد خواهد شد و زیبایی چهره دوچندان خواهد شد. بازسازی بینی فرآیندی است که در این جراحی انجام می شود و باید نکات سفارش شده از جانب جراح را چه قبل و چه بعد از عمل رعایت کرد تا نتیجه مورد قبولی را به دست آورد.

برای انجام این عمل ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود و یا فرد را بیهوش کنند. بعد از بیهوشی برش هایی را در داخل سوراخ های بینی و یا بین آن ایجاد می کنند. با این برش ها پوست از غضروف و یا استخوان جدا می شود و ظاهر بینی را می توان تغییر داد. برای انجام عمل زیبایی بینی باید دقت کرد که فرد به بلوغ فکری و جسمی رسیده باشد تا این عمل را درک کند و نتیجه آن را قبول داشته باشد. حداقل سن برای این عمل 16 سال می باشد و باید دقت کرد که فرد در حال رشد نباشد تا عمل بینی او با موفقیت انجام شود.

عمل زیبایی بینی

تاریخچه عمل بینی در ایران

اواین جراحی بینی در ایران 40 سال پیش صورت گرفت و اولین جراح بعد از آموزش در فرانسه و آمریکا آن را به دیگر همکاران خود در ایران آموزش داد. امروزه این روش در ایران با استقبال زیادی روبه رو شده است و اغلب نوجوانان و جوانان تمایل به عمل زیبایی بینی خود دارند. برای این عمل نیاز به روانشناسی، زیبایی شناسی، مهارت و علم است تا نتیجه رضایت بخشی از عمل به دست آید.

انحراف تیغه بینی

در یک بیماری مربوط به بینی تیغه آن دچار انجراف می شود و کج شدگی آن گاهی دیده می شود و گاهی داخلی است و در سیستم تنفس خلل ایجاد می کند. تیغه بینی این عضو را از وسط به دو قسمت برابر تقسیم می کند و دارای دو قسمت غضروفی و استخوان است که در افرادی با انحراف بینی مواجه هستند این مورد یا به صورت مادرزادی است و یا در اثر تصادف، زمین خوردن، برخورد شدید اجسام به بینی و ... می باشد. در صورت نیاز به جراحی زیبایی بینی عمل انجام شده سپتورینوپلاستی نام خواهد گرفت و جراح بعد از صاف کردن تیغه، آن را به جای خود برمی گرداند.

بهترین جراح بینی

برای عمل زیبایی بینی باید آن را توسط بهترین جراح بینی انجام داد. عمل بینی بسیار پیچیده است و نیاز به ظرافت و تجربه دارد. برای انجام عمل جهت زیبایی بینی باید آن را به متخصصی سپرد که بیشتر کار خود را روی این گونه عمل ها اختصاص داده است تا مهارت کافی را داشته باشد و بتواند نتیجه رضایت بخشی را حاصل کند.

عمل زیبایی بینی
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube