چند دلیل برای انجام عمل بینی ثانویه

چند دلیل برای انجام عمل بینی ثانویه

عمل بینی امروزه از عمل های رایج در مراکز تخصصی درمان عمومی و خصوصی می باشد که باید توسط افراد متخصص و دارای تجربه در این حوزه انجام گیرد. برخی از این عمل ها شامل انجام عمل بینی ثانویه می باشد که بر روی افرادی انجام می گیرد که قبلا عمل بینی داشته اند. عمل جراحی ثانویه معمولا به شکل ترمیمی می باشد و برای رفع نواقصی است که در مرحله عمل اولیه به جای مانده است. در برخی از موارد نیز کسانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند از نتیجه به دست آمده رضایت ندارند و خاستار انجام تغییرات جزئی یا کلی می باشند. انجام عمل بینی ثانویه به دلایل مختلفی صورت می گیرد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

جراحی ترمیمی بینی یکی از دلایل انجام عمل بینی ثانویه می باشد

گاهی در حین عمل جراحی اولیه نواقصی ایجاد می شود یا به درستی مشکل فرد رفع نمی گردد که نیاز به عمل های ثانویه را اقتضاء می نماید. جراحی ترمیمی بینی جزء جراحی های مشکل است و نیازمند مراجعه به متخصصین درجه یک و دارای تجربه کافی در این زمینه می باشد. از طرف دیگر جراحی ترمیمی بینی ممکن است به صورت جزئی یا کلی باشد که توسط پزشک متخصص تشخیص داده می شود. برای انجام عمل ترمیمی بینی مهم ترین موضوع فاصله مناسب بین عمل اولیه و ثانویه می باشد که حداقل باید یک سال را مدنظر قرار داد.

انجام عمل بینی ثانویه

انحراف تیغه بینی از شایع ترین دلایل انجام عمل بینی ثانویه در کشور است

بخش قابل توجهی از مراجعه کنندگان برای انجام عمل بینی ثانویه کسانی هستند که به نوعی دچار انحراف بینی شده اند. از عوامل انحراف بینی می توان به مشکلات ژنیتیکی اشاره کرد که ریشه در کودکی فرد دارد. همچنین ضربه خوردن بینی بر اثر عوامل مختلف از جمله تصادفات سبب انحراف بینی می گردد. برخی از انحرافات بینی به دلیل ناقص انجام شدن عمل اولیه بینی ایجاد می گردد که باید برای رفع آن عمل دوباره را به صورت ترمیمی انجام داد. از موارد مهم در زمینه انجام عمل بینی ثانویه که باید مدنظر جراح و بیمار قرار گیرد گذشت زمان مناسب برای عمل ثانویه می باشد که در دریافت نتیجه مثبت و قابل قبول موثر می باشد. در موارد متعددی مشاهده شده است که انجام عمل بینی ثانویه در مدت زمان کوتاه با عمل اولیه موجب ایجاد صدمات جبران ناپذیر شده است.

انجام عمل بینی ثانویه

جراحی زیبایی بینی

بخش عمده انجام عمل بینی ثانویه مربوط به عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که برای برخی به صورت درمانی است و برخی دیگر صرفا برای رسیدن به ظاهری زیبا در پی این عمل هستند که با سختی هایی همراه می باشد. جراحی زیبایی بینی یا پلاستیک منجر به تغییراتی در اسکلت بینی می گردد تا بینی با سایر بخش های صورت هماهنگ شود. برای انجام بهترین جراحی زیبایی بینی باید به بهترین جراح زیبایی بینی مراجعه نمود که دارای فوق تخصص و تجربه در این حوزه می باشند و دارای کارنامه درخشان هستند. چون مراجعه به افراد ناآگاه و ناشی جهت جراحی زیبایی بینی ممکن است تبدیل به یک فاجعه غیر قابل جبران شود. از موارد مهم در حوزه جراحی زیبایی بینی انجام دوباره عمل پس از گذشت حداقل یک سال می باشد. جون در اثر عمل اولیه پوست بینی نازک و ضعیف شده که در صورت عمل محدد دچار آسیب های جدی و غیر قابل جبران می گردد.

انجام عمل بینی ثانویه
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube