علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست

افراد زیادی هستند که علاقه مند به انجام جراحی و عمل بینی می باشند. عمل جراحی نیز به مانند دیگر عمل ها می تواند گاهی عوارضی نیز در پی داشته باشد. یکی از این عوارض که بسیار نادر است، خونریزی پس از عمل می باشد. اگر می خواهید بدانید علت خونریزی پس از عمل رینوپلاستی چیست، با ما همراه باشید.

عمل رینوپلاستی

عمل رینوپلاستی به عمل زیبایی بینی اطلاق می شود. این عمل در کشور ما بسیار فراگیر شده است. البته تا حدودی می تواند این حجم از تقاضا طبیعی باشد، چرا که ما ایرانی ها به صورت ژنتیکی دارای بینی های بزرگ تری هستیم. در اکثر موارد بینی ها طبیعی هستند؛ اما در مواردی که بینی فرم طبیعی خود را از دست می دهد فرد می تواند برای عمل بینی اقدام کند. این استاندارد معمولاً بر اساس زاویه بین نوک بینی و لب ها به دست می آید. اگر زاویه بین بینی و لب ها کم تر از 90 درجه باشد، بینی اصلاً طبیعی نیست و می توان عمل جراحی زیبایی بینی را انجام داد. زاویه 90 درجه زاویه طبیعی بینی است. بینی های فانتزی نیز زاویه ای بین 90 تا 104 درجه دارند و عموماً به بینی های سربالا معروف هستند. شما نیز اگر زاویه بین بینی و لب های تان کم تر از 90 درجه است می توانید برای عمل بینی اقدام کنید.

عمل بینی

علل خونریزی پس از عمل بینی

معمولاً پس از عمل بینی خونریزی از بینی اتفاق نمی افتد. این خونریزی عموماً در معدود موارد روی می دهد. علل اصلی و طبیعی خونریزی پس از عمل بینی می تواند درد یا حالت تهوع پس از عمل باشد که بسیار کم اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این نوع خونریزی ها عمدتاً از داروهای مسکن و آرام بخش یا داروهای ضد تهوع استفاده می شود. اما اگر با استفاده از این داروها باز هم خونریزی متوقف نشود، علل دیگری هستند که می توانند باعث بروز خونریزی پس از عمل بینی شوند. یکی از این موارد استعمال داروهایی است که خاصیت ضد انعقاد خون دارند. برای مثال داروهایی نظیر آسپرین، ناپروکسن، بروفن و ... پیش از عمل جراحی می تواند باعث ایجاد خونریزی پس از عمل شوند.

عمل بینی

کارهایی که باید پیش از عمل زیبایی بینی انجام داد

برای جلوگیری از بروز خونریزی پس از عمل، بهتر است دو هفته پیش از عمل به توصیه های پزشک و جراح گوش فرا دهید و از استفاده از دارو های ضد انعقاد خون جلوگیری کنید. هم چنین کشیدن سیگار تا دو هفته پیش از عمل بینی می تواند مشکل ساز باشد. از 8 ساعت پیش از عمل چیزی نخورید، خوردن مواد خوراکی پیش از عمل می تواند در هنگام بیهوشی مشکل ساز شود و باعث برگشت مواد درون معده به سمت حلق شود و از این طریق راه تنفسی را سد کند. از خوردن غذاهایی که حاوی ویتامین E هستند نیز پیش از عمل خودداری کنید. این غذاها نیز می توانند باعث بروز خونریزی پس از عمل شوند. نکته ی دیگری که باید بدانید این است که : از استفاده از داروهای گیاهی به صورت سر خود اجتناب کنید، چرا که برخی از این داروهای گیاهی خاصیت ضد انعقادی خون دارند و پس از عمل می توانند باعث خونریزی شوند. اگر هم از هر نوع داروی شیمیایی یا گیاهی خاصی استفاده می کنید، این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube