چگونه درد عمل بینی را کاهش دهیم؟

چگونه درد عمل بینی را کاهش دهیم

بعد از هر عمل معمولا عوارضی برای شخص به وجود خواهد آمد. برای عمل زیبایی بینی نیز یکی از عوارض بعد از عمل بینی، درد و تورم بینی می باشد. این درد در جراحی ترمیمی بینی یا رینوپلاستی نیز وجود خواهد داشت. علت اصلی درد عمل بینی ناشی از دست کاری پوست، استخوان و یا غضروف است. برای کاهش درد در این عمل بهترین جراح زیبایی بینی راه هایی را ارائه کرده است که به بعضی از آن ها می پردازیم.

درد عمل بینی

استفاده از آمپول کورتون در کاهش درد بعد از عمل بینی:

دلیل اصلی استفاده از آمپول های کورتون در عمل بینی، کاهش درد عمل بینی می باشد. کسانی که روی بینی خود عمل زیبایی و یا رینو پلاستی انجام میدهند بسته به شرایط درجاتی مختلفی از درد عمل بینی را تجربه خواهند کرد. این نوع دردها شامل دو مرحله می باشند. در مرحله اول که 10 تا 15 روز طول خواهد کشید و به مرور از بین می رود و در مرحله دوم نیز این درد و تورم به صورت نهفته ماه ها به طول خواهد انجامید. استفاده از کورتون به این دلیل می باشد که فرد دوست ندارد مرحله دوم درد زیاد به طول انجامد و تمایل دارند که سریعاً درد و تورم بهبود یابد. برای این کار می توان با مشاوره گرفتن از پزشک جراح این تزریق های کورتون را انجام و نتیجه دلخواه را گرفت.

درد عمل بینی

در دیگر راه های کاهش درد عمل بینی تزریق و یا درمان خاصی وجود ندارد بلکه یک سری کارها و مراقبت هایی می بایست بعد از عمل انجام گیرد تا درد و تورم کاهش یابد که در ذیل به تعدادی از این روش ها اشاره می کنیم.

کاهش درد عمل بینی با کمپرس سرد:

بعد از عمل بینی و در دو روز اول کمپرس آب سرد می تواند تأثیر زیادی در کاهش درد بینی داشته باشد. در این روش بهتر است که هر نیم ساعت کمپرس آب سرد انجام و سریعاً برداشته شود. توجه داشته باشید که سرمای زیاد نیز باعث آسیب رسیدن به پوست خواهد شد.

کاهش درد عمل بینی با استراحت و عدم فعالیت شدید:

بعد از عمل بینی توسط پزشکان توصیه می شود تا استراحت را بیشتر مد نظر قرار دهید. سعی کنید بعد از عمل استراحت بیشتری داشته باشید و از ورزش کردن و فعالیت های سنگین پرهیز کنید. پیاده روی سبک و با تایم کم موجب کمک به بهبود جریان خون در بینی می شود و این مطلب نیز باعث کاهش درد و تورم در این ناحیه خواهد شد.

کاهش درد عمل بینی و رژیم غذایی مناسب:

رژیم غذایی مناسب یکی دیگر از راه های کاهش درد بعد از عمل زیبایی بینی می باشد. بهتر است بعد از عمل بینی در رژیم غذایی خود کمتر از غذاهای چرب و نمک استفاده کنید. این کار کمک زیادی به کاهش درد بعد از عمل بینی می کند.

کاهش درد عمل بینی و بهداشت فردی:

بهتر است بعد از عمل بینی تا مدت یک هفته از حمام رفتن و یا خیس کردن محل عمل خودداری کنید. دلیل این امر نیز آب رفتن و یا خیس خوردن گچ بینی و محل بخیه ها می باشد که این کار باعث تازه ماندن و یا تغییر شکل در آن ها شده و درد عمل بینی را نیز افزایش خواهد داد. بهتر است در یک هفته اول در این مورد با پزشک خود مشورت کنید و از روش های دیگری برای حمام و یا شستن صورت خود استفاده کنید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube