عمل بینی

عمل بینی

 

عمل بینی دارای ویژگی‌های متعددی می‌باشد. بیشترین مزیت عمل بینی در رفع نواقص و آسیب‌های اجتماعی است. البته این جراحی دارای معایبی نیز می‌باشد.

تاریخچه عمل بینی

به‌صورت کلی آنچه در رابطه با عمل بینی درگذشته اتفاق افتاده با آنچه امروزه اتفاق می‌افتد بسیار متفاوت می‌باشد. عمل بینی یا همان رینوپلاستی هزاران سال پیش در هند صورت می‌گرفته است و مردمان آن زمان از پوست پیشانی خود برای ترمیم پوست بینی استفاده می‌کردند. البته این کار زمانی اتفاق می‌افتاد که نوک بینی را جهت مجازات می‌بریدند و اطباء ناچار می‌شدند از این عمل برای ترمیم آن استفاده نمایند. اولین جراحی‌های بینی مربوط به قرن 16 است که یک جراح ایتالیایی چنین عملی را به انجام رساند.

بعدازآن جراحان آلمانی اقدام به رینو پلاستی نمودند. فرد جوانی که اقدام به ترک اجتماع به دلیل بزرگ بودن بینی‌اش کرده بود را با جراحی و کوچک کردن بینی او به جامعه برگرداند. شایان ذکر است که تمامی اقدامات اولیه که با نام عمل بینی در اوایل این عمل صورت می‌گرفته است، بیشتر حکم جراحی ترمیمی بینی را داشته است و جراحی بینی به شکل امروزی مربوط به سال‌های اخیر در جهان و مخصوصاً ایران می‌باشد.

عمل بینی

مزایای عمل بینی

معمولاً عمل بینی توسط افرادی اتفاق می‌افتد که یا از شکل بینی خود رضایت ندارند یا تمایل دارند که بینی خود را جراحی نمایند تا بتوانند در اجتماع حاضر شوند. البته دسته دیگری نیز از عمل بینی برای برطرف نمودن معایب بینی و صورت خود استفاده می‌نمایند. از مزیت‌های بسیار مهم در این جراحی که توسط متخصصین حلق و بینی و یا جراحان پلاستیک اتفاق می‌افتد برای اصلاح مشکلات تنفسی و یا آسیب و نواقص مادرزادی است.

البته نمی‌توان از ویژگی‌های مهم عمل بینی گذشت. این عامل نیز از ویژگی‌ها و مزایای بارز جراحی بینی به‌حساب می‌آید. از دیگر مزیت‌های عمل بینی می‌توان به افزایش اعتمادبه‌نفس در میان مردم اشاره نمود. بسیاری از افراد بنا بر نواقصی که در بینی خود مشاهده می‌نمایند کمتر در اجتماع حضور می‌یابند. ازاین‌رو کمتر در میان مسائل و تنش‌های اجتماعی قرار می‌گیرند و این موضوع باعث عدم پیشرفت اجتماعی آن‌ها می‌شود. با یک عمل زیبایی بر روی بینی می‌توان این مشکل بزرگ را برطرف نمود.

عمل بینی

معایب عمل بینی

عمل رینوپلاستی یا همان عمل بینی دارای عوارضی است که اصطلاحاً به آن معایب جراحی گفته می‌شود. البته بسیاری از جراحی‌ها دارای عوارض می‌باشند و جراحی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. آسیب‌ها و همچنین باریک شدن نوک بینی و بالا رفتن ناهنجار نوک بینی از معایب بزرگ جراحی بینی به شمار می‌رود. البته آسیب‌هایی که به پوست بینی می‌رسد یا کوچک شدن بیش‌ازحد پره‌های بینی را می‌توان جزء موارد دیگر معایب بینی دانست.

البته با توجه به چگونگی عمل بینی توسط بهترین جراح زیبایی بینی، می‌توان به میزان کمتر و یا بیشتر معایب این جراحی اشاره نمود. به‌صورت کلی چند عامل باعث بالا رفتن عوامل معایب بینی می‌شود، ازجمله عدم مراجعه به پزشک مناسب و یا عدم حضور در کلینیک و یا بیمارستان مجهز را می‌توان از این عوامل دانست. به‌ صورت کلی هرساله از معایب عمل بینی کاسته می‌شود، به دلیل این‌که از ابزارهای مناسب جهت این جراحی استفاده می‌گردد.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube