بعضی از مشکلات بینی که نیاز به عمل دارد

بعضی از مشکلات بینی که نیاز به عمل دارد

جراحی بینی روشی برای تغییر شکل ساختار بیرونی و درونی بینی و حالت زیبا و تازه بخشیدن به صورت است، جراح بینی می‌تواند به دلایل مختلفی انجام شود اما امروزه اکثر جراحی‌ها از حالت درمانی خارج و به سمت جراحی های زیبایی پیش رفته است. عمل بینی باید توسط بهترین جراح بینی صورت گیرد چراکه اگر کوچک‌ترین اشتباهی در نحوه جراحی بینی شما وجود داشته باشد در هر لحظه برای شما خطر آفرین و آزار دهنده خواهد بود.

چه افرادی نیاز به جراحی بینی دارند؟

جراحی بینی ممکن است به دلایلی مختلفی مانند انحراف تیغه بینی، برداشتن قوز بینی، پلیپ بینی و دیگر موارد صورت گیرد، در ابتدا یک تصویر کلی از انجام یک عمل بینی برای شما توصیف می‌کنیم. در طی جراحی، یک برش از داخل بینی زده می‌شود تا جراح دسترسی کاملی به استخوان و غضروف‌ها داشته باشد و بعد از رفع مشکل بینی بافت و پوست بینی بر روی بینی قرار می گیرد و در آخرین مرحله یک آتل تا زمان بهبود کامل جهت حفاظت از بینی بر روی آن گذاشته می‌شود، ممکن است در طول جراحی بیمار نیاز به پیوند غضروف و استخوان نیز داشته باشد. لازم به ذکر است که نوع بیهوشی در جراحی بینی با توجه به میزان پیچیدگی عمل و تشخیص پزشک به دو روش موضعی و عمومی صورت گیرد. شما می‌توانید بهترین جراح بینی را از میان متخصصان و جراحان پلاستیک و پزشکان گوش و حلق بینی انتخاب کنید.

جراحی بینی

استاندارد یک بینی خوب

یک بینی استاندار باید زاویه مناسبی با صورت داشته باشد، این زاویه برای مردان برابر 36 درجه و برای خانوم ها 35 درجه است. توجه داشته باشید که هرچه قدر ارتفاع و زاویه بینی افزایش یابد احتمال بد شکلی صورت و بینی بیشتر خواهد شد.

برای داشتن یک تنفس خوب و مناسب باید تیغه ها و شاخک‌های داخل بینی مانع مسیر تنفسی نشوند بنابراین در جراحی بینی در واقع پلیپ داخل بینی یا شاخک‌های بینی اصلاح یا برداشته می‌شوند. در ماه‌های اول بعد از عمل بینی به دلیل تورم مخاط داخل بینی و ...  عمل تنفس کردن به مراتب سخت‌تر از قبل خواهد شد بنابراین در این دوره نگرانی‌هایی در مورد اشتباه بودن جراحی بینی خود را کنار بگذارید. شما می‌توانید در هنگام برنامه ریزی جهت انجام عمل بینی برای رفع مشکلات بینی، برای انجام عمل‌هایی مختص زیبایی بینی با پزشک خود نیز مشورت کنید تا اگر در سلامت بعد از عمل شما تاثیری نداشت، صورت گیرد.

انحراف تیغه بینی چه نوع اختلالی است؟

تیغه بینی تشکیل شده از یک غضروف چارگوش است که از پشت به استخوان صورت متصل شده است، اگر این تیغه دچار شکستی و خمیدگی شود در اصلاح گفته می‌شود فرد دچار انحراف تیغه بینی شده است. این انحراف مشکلات تنفسی مثل انسداد و گرفتی راه تنفسی را به وجود می‌آورد که در مواردی ممکن است بسیار خطرآفرین باشد. تشخیص انحراف بینی توسط پزشکان گوش و حلق بینی صورت می‌گیرد و در برخی موارد برای دقت در معاینه و تشخیص زمان جراحی بینی به سی‌تی‌اسکن یا آندوسکوپی نیز نیاز است.

جراحی بینی

انحراف بینی چه علائمی دارد؟

اصلی‌ترین نشانه های داشتن انحراف تیغه بینی، اشکال در تنفس است که بیشتر مواقع در یک سمت بینی این انحراف نمایان‌تر است و از سایر علائم نیز می توان به خشکی دهان به دلیل تنفس با دهان باز، تنفس صدادار، اختلال در خواب، خون دماغ شدن، خروپف کردن، ترشحات پشت حلق و عفونت مکرر سینوس، احساس فشار و گرفتگی در مجرای تنفسی بینی و درد در ناحیه سر و صورت اشاره کرد. یکی از عارضه‌هایی که کمتر در بیماران بروز کند قطع تنفس در خواب است که در مواردی متاسفانه ممکن است منجر به اختلالات قلبی و عروقی شود. جراحی بینی مربوط به انحراف تیغه معمولاً تنها عوامل انسداد تنفس را رفع می‌کند و چندان برای زیبایی بینی از لحاظ فرم بیرونی مانند شکل و کجی کاری انجام نمی‌شود.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube