روش های نوین جراحی بینی

روش های نوین جراحی بینی

تکنیک باز و بسته در انواع روش های جراحی بینی دیده می‌شوند. متخصصین با توجه به پیشرفت علم امروزه از روش‌های جراحی زیبایی مدرن بیشتر استفاده می‌نمایند.

روش‌های عمل بینی کدام‌اند؟

جراحی زیبایی بینی که نام تخصصی آن رینو پلاستی است، به روش‌های مختلفی انجام می‌گردد و روزبه‌روز نیز درحال‌توسعه و پیشرفت می‌باشد. تکنیک‌های باز و بسته از انواع روش‌های جراحی بینی محسوب می‌شوند. جراح بینی بازیگران مشهور ایرانی و خارجی نیز در برخی موارد از  این دسته از روش‌ها استفاده می کند؛ اما شاید این پرسش پیش آید که تفاوت این دو تکنیک در جراحی زیبایی در چیست و چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. طرفداران روش باز به‌مراتب از روش بسته بیشتر بوده و این به دلیل دقت و مانور بیشتر جراح روی استخوان و غضروف بینی می‌باشد.

البته نباید فراموش کرد که در جراحی بینی به روش بسته برشی در بخش کلوملا (غضروفی که در بین دو حفره بینی قرارگرفته است) ایجاد نمی‌شود تا متخصص بتواند دید وسیع‌تری نسبت به اجزای بینی داشته باشید. مدت‌زمان انجام جراحی بینی در تکنیک بسته تقریباً پانزده دقیقه از روش باز کمتر است. به دلیل برش نخوردن کلوملا این امکان نیز فراهم نخواهد شد که تمامی پوست بینی برای انجام جراحی جابه‌جا شود و درنتیجه هیچ نوع برشی روی پوست بینی ایجاد نخواهد شد. در روش بسته، میزان ورم نوک بینی به‌مراتب کمتر از روش باز است.

روش های جراحی بینی

روش‌های جراحی بینی مدرن

امروزه روش‌های جراحی بینی  مختلفی برای ترمیم بینی‌های گوشتی و همچنین استخوانی وجود دارد که به‌مراتب از بسیاری از روش‌های قدیمی علمی و مدرن‌تر می‌باشند. در روش‌های جراحی بینی به سبک مدرن متخصص زیبایی در این شاخه تمامی سعی خود را می‌کند که از بینی هیچ غضروف و یا استخوانی کاسته نشود و تا حد امکان برای بهبود وضعیت ظاهری به این بخش از صورت مواردی نیز اضافه شود.

برای مفهوم بیشتر این موضوع باید این‌گونه بیان کنیم که در روش‌های مدرن جراحی رینو پلاستی متخصص جراحی بینی تمامی تلاش خود را می‌کند که از بافت‌های بخش‌های بینی در قسمت‌های مختلف آن‌که به این بافت‌ها نیاز است، استفاده نماید. درواقع بدون هیچ بافت مصنوعی به ترمیم بینی متقاضی اقدام می‌کند. در بعضی از موارد در روش‌های جراحی بینی به سبک مدرن تلاش پزشک به استفاده از بافت‌های دیگر نقاط بدن برای پیوند زدن به بافت بینی می‌باشد. در واقع متخصص با تغییر شکل دادن بافت، بینی را کوچک و یا بزرگ نموده و به آن حالت و ساختار مناسبی می‌بخشد. درواقع مهم‌ترین بخش در روش های جراحی بینی مدرن  تغییر شکل دادن بینی بدون خارج کردن بافت‌های اضافی از آن است.

روش های جراحی بینی

روش‌های جراحی زیبایی بینی سنتی

در روش‌های جراحی زیبایی به سبک قدیمی اغلب برای کوچک کردن بینی بافت‌های بسیاری از آن خارج می‌شد. این نوع سبک در جراحی زیبایی بینی هم چنان توسط بسیاری از جراحان پلاستیک در حال انجام شدن است و اغلب در ظرف شیشه‌ای بافت‌های جداشده از بینی را به بیمار داده و توصیه می‌کنند در مواقع ضروری برای جراحی‌های احتمالی بعدی این بافت را نگهداری نمایند؛ اما معایب این روش‌ها تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود.

 با برداشتن بافت‌های بینی برای کوچک کردن آن به‌مرورزمان و در دوران میان‌سالی پوست بینی حالت چروکیده و افتاده به خود خواهد دید و این به دلیل خارج کردن بیش‌ازحد بافت بینی می‌باشد. البته در این روش‌ها اغلب مراجعه‌کنندگان پس از انجام عمل رینوپلاستی در تنفس خود احساس نارضایتی می‌کند و بیشتر دچار گرفتگی‌های بینی می‌شوند. نکته مهم دیگر در رابطه با این روش‌ها ظاهر تقریباً یکسان تمامی بینی‌های عمل شده به دلیل استفاده از یک ساختار واحد در آن‌هاست. در این‌گونه از روش‌ها هدف، تنها کوچک کردن بینی است بدون اینکه توجهی به فرم و اجزای صورت شود. برای کوچک کردن حفره‌های بینی تنها روش کوچک نمودن پره‌های آن است که در روش‌های سنتی جراحی زیبایی این برش‌ها بیش‌ازحد انجام می‌شود.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube