چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟

چطور و کی بینی خود را عمل کنیم

فرم بینی در زیبایی چهره نقش اساسی دارد. برخی افراد به صورت ژنتیکی و مادرزادی فرم بینی زیبایی دارند که با صورت آنها متناسب است. انجام عمل بینی برای کسانی مناسب است که دارای بینی بزرگ، انحراف دار یا استخوانی هستند. بعضی افراد نیز به دلیل وجود مشکلات مختلف از قبیل مشکلات تنفسی، انحراف تیغه بینی، ضربه ناشی از تصادف، مشاجره یا هر حادثه‌ای ناچار به انجام عمل بینی هستند. برای انجام عمل بینی باید نکات قبل و بعد از عمل را رعایت کرد. همچنین در مورد شرایط مناسب عمل نیز مشاوره کافی انجام داد.

زمان و شرایط مناسب برای انجام عمل بینی

مناسب‌ترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی بالای 18 سالگی است. در سنین زیر 18 سال انجام عمل بینی توصیه نمی‌شود و در صورت تمایل فرد یا اضطرار در عمل باید هدف از عمل مورد بررسی قرار گیرد. در سنین قبل از 18 سالگی به دلیل نابالغ بودن فرد و تغییرات حتمی در فرم چهره و استخوان بندی و امکان رشد اجزای صورت انجام عمل بینی درست نیست.

در همه فصول سال می‌توان عمل بینی را انجام داد. فقط باید زمانی را برای این کار در نظر گرفت که شخص فرصت استراحت 10 روزه داشته باشد. داشتن سلامت فیزیکی بسیار مهم است زیرا در صورت نداشتن سلامت جسمانی دوران نقاهت طولانی می‌شود. ازنظر روحی و فکری نیز باید سلامت فرد کامل باشد و دچار وسواس و یا افسردگی نباشد. در کل شخص نباید انتظار داشته باشد بعد از انجام عمل زندگی او دگرگون شود. نوع پوست و ضخیم و نازک بودن آن نیز در جراحی بینی بسیار مؤثر است و معمولاً افراد با پوست‌های خیلی چرب نتیجه دلخواه خود را از عمل نمی‌گیرند. 

انجام عمل بینی

توصیه‌های قبل از عمل بینی

قبل از اینکه به جراحی بینی اقدام کنید با پزشک خود درباره مواردی که به موفقیت آمیز بودن عمل کمک می‌کنند صحبت کنید و اطلاعات کسب کنید. در صورتی که مبتلا به نوعی بیماری هستید و برای درمان دارو مصرف می‌کنید پزشک را آگاه کنید. پزشک با انجام آزمایش‌ها خون و چکاپ کلی از بدن شما، به بررسی وضعیت جسمانی شما می‌پردازد. این آزمایش‌ها برای پیشگیری از بروز بیماری‌های تنفسی ضروری است. معمولاً جراحان قبل از عمل از زوایای مختلف بینی شما عکس می‌گیرند و با نرم افزارهای مربوطه فرم مورد انتظار بینی را به شما نشان میدهند، با این کار می‌توانید طرح بینی خود را مشخص کنید.

دو هفته قبل از عمل برای جلوگیری از خونریزی از مصرف داروهای خاص و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید. سیگار کشیدن نیز موجب طولانی شدن دوران نقاهت و بهبود بعد از عمل می‌شود. پس از مصرف سیگار و سایر دخانیات قبل از عمل خودداری کنید. همچنین با شخصی به عنوان همراه روز عمل هماهنگی لازم به عمل آورید چون در اثر بیهوشی به تنهایی نمی‌توانید از خود مراقبت کنید و نیاز به کمک دارید. 

انجام عمل بینی

بایدها و نبایدها در عمل بینی

  • در گروه‌های سنی پایین محدودیت‌های ناشی از بلوغ مانع انجام عمل بینی می‌شود بنابراین بهتر است کودک یا نوجوان را از این عمل منصرف کرد.
  • برای انجام عمل بینی باید به پزشک ماهر و کارآزموده مراجعه کرد پس بدون انجام تحقیقات دست به این کار نزنید.
  • بسیاری از افراد تمایل دارند عملی توسط جراح بینی بازیگران داشته باشند. به یاد داشته باشید عمل بینی شما با تلاش پزشک به بهترین نحو انجام خواهد شد اما گاهی به دلایل نداشتن ساختار مناسب بینی نتیجه دلخواه به دست نخواهد آمد.
  • قبل از عمل به بررسی بینی با سایر اجرای صورت بپردازید زیرا فرم چانه و گونه‌ها و پیشانی در شکل ظاهری بینی شما تأثیر فراوان دارد.
  • قبل از عمل سعی کنید موارد لازم برای استراحت بعد از عمل را فراهم کنید. این موارد شامل مواد غذایی، کتاب و مجله و ... برای سرگرمی، مناسب سازی منزل و خصوصاً اتاقی که در آن استراحت خواهید کرد، وسایل مناسب برای حمام، داروهای مورد نیاز و ... هستند.
  • سعی کنید از فشارهای عصبی قبل از عمل دوری کنید چون تأثیر مثبتی در نتیجه عمل نخواهد داشت.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube