همه چیز درباره رینوپلاستی

همه چیز درباره رینوپلاستی

 

آیا می دانید روش رینوپلاستی برای عمل ببینی سیار روتین و با کمترین عارضه و خطر همراه است؟ آیا می دانید انحراف بینی از طریق رینوپلاستی قابل ترمیم و تصحیح می باشد؟ امروز قصد داریم این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.

رینوپلاستی معجزه ای در زیبایی

در ابتدا می خواهیم این عمل را کمی تشریح نماییم. رینوپلاستی اندازه بینی را تغییر می دهد این تغییر تنها در قالب کوچک شدن نبوده و گاه در خصوص افزایش حجم بینی می باشد. بینی هایی که دارای برآمدگی هستند توسط این روش بهبود پیدا می نمایند. بینی هایی که دارای پره های باز هستند به نوعی در این روش جمع شده و تغییرات واضحی خواهند داشت. اگر چهره شما نیاز به تغییر زاویه بین لب بالایی و بینی دارد می توانید از رینوپلاستی استفاده نمایید. در بررسی های اخیر نشان داده شده است که رینوپلاستی برای تغییر شکل نوک بینی نیز تأثیر گذار است.

در این روش پوست بینی جدا می شود، این جداسازی در چهارچوب استخوان و غضروف می باشد. در نهایت فرم دهی استخوان بینی برای رسیدن به نتیجه دلخواه شکل می گیرد. دقت نمایید که فرم دهی به مسائل مختلفی بستگی دارد در واقع مشکلات بینی باهم متفاوت بوده و پزشک می بایست ترجیح دهد که کدام تکنینک بهتر است. در نهایت پوست به چهارچوب جدید برمیگردد. بخیه زنی با توجه به شرایط فرد از داخل و یا از بیرون زده می شود. در این روش عمل بینی معمولاً وضعیت بستری به صورت موقت است. بیهوشی بکار رفته اغلب در حالت عمومی بوده و گاه نیز به صورت موضعی و یا بیهوشی نسبی می باشد.

رینوپلاستی

انحراف تیغه بینی چیست؟

تیغه بینی دیواره ای است که قسمت داخل بینی را به دو قسمت تقسیم می نماید. معمولاً قسمت پایین غضروفی می باشد. این تیغه همانند سایر قسمت بدن رشد می نماید، در این رشد نیاز به هماهنگی غضروف سازی و استخوان سازی می باشد. با بررسی های اخیر مشخص شد که اگر این رشد به صورت غیر معمول باشد احتمال انحراف تیغه بینی از خط وسط دیده می شود. انحراف تیغه بینی بر اثر ضربه و یا شکستگی نیز ایجاد می شود.

در خصوص وضعیت ظاهری در برخی از بیماران انحراف تیغه بینی باعث بروز مشکلات تنفسی می شود، وجود خرو پف های شبانه و همچنین کاهش بویایی از دسته موارد تأثیر گذار است. دقت نمایید که انحراف تیغه بینی از لحاظ ظاهری محسوس و واضح نمی باشد. این مشکل از طریق دارو حل نخواهد شد. روش رینوپلاستی انحراف تیغه بینی را بهبود می دهد و البته این موضوع پس از سن رشد نتیجه بهتری خواهد داشت.

رینوپلاستی

اطلاعات تکمیلی در خصوص رینوپلاستی

این عمل معمولاً یک تا دو ساعت زمان می برد و گاه بیشتر نیز طول می کشد. در این روش احتمال بروز تورم و کبودی اطراف چشم نیز دیده می شود. وجود سردردهای طولانی به همراه خونریزی امری طبیعی بوده و در نهایت احتمال خشکی بینی نیز وجود دارد. اگر نوع عمل شما به صورتی بود که نیاز به محافظ داشت می توان از گچ بینی که با نام اسپلینت عنوان می شود استفاده نمود. جمع شدن خون در زیر پوست اگر طبیعی باشد مشکلی به همراه نخواهد داشت. واکنش های طبیعی نسبت به بیهوشی امری طبیعی است.

اگر سیگاری هستید تا زمان بهبودی کامل از سیگار کشیدن بپرهیزید. گاه دیده می شود که تورم ماه ها طول می کشد اندکی صبر تأثیر گذار است. بلند کردن جسم سخت می بایست تا مدت طولانی کنار گذاشته شود. ورزش های سنگین نیز تا دو ماه اول می بایست کنار گذاشته شود.

اگر در بویایی خود دچار مشکل شدید می بایست در ابتدا با پزشک مشورت نمایید اما چنین حسی اغلب گذرا می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد جراحی ترمیمی بینی بشنوید.

رینوپلاستی

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید

دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت

نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube