تفاوت عمل بینی های گوشتی با استخوانی

تفاوت عمل بینی های گوشتی با استخوانی

عمل بینی امروزه به عنوان یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود و مخاطبان خاص و عام خود را دارد. جراحی بینی اغلب به افرادی توصیه می شود که دچار مشکلات حاد تنفسی هستند و به نحوی در این حوزه با مشکلاتی مواجه می شوند. انحراف تیغه بینی شایع ترین مشکلی است که اشخاص را ملزم به جراحی زیبایی بینی می کند.

 امروزه شاهد رواج این متد پزشکی به عنوان یک الگوی زیباشناسی هستیم، به صورتی که کاربردهای درمانی عمل بینی تا حد قابل ملاحظه ای تحت تاثیر کاربردهای زیبایی شناسی آن قرار گرفته است. در این بین اگر از مخاطبان جراحی زیبایی بینی هستید لازم است در ارتباط با باید و نبایدهای این جراحی حساس، بیشتر بدانید و اطلاعاتی جامع از زوایای متفاوت آن بدست بیاورید.

اولین مساله ای که در جراحی زیبایی بینی لازم است به آن توجه شود انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی است. چراکه در صورت انجام ناصحیح و غیر اصولی جراحی بینی پیامدهای متعددی متوجه شخص خواهد شد. آسیب هایی که ممکن است غیر قابل جبران باشند.

عمل بینی در انواع مختلفی انجام می شود که در عین بخشیدن ظاهری زیبا و بدون نقص به بینی می تواند مشکلات تنفسی بیمار را نیز رفع کند. در این بین از عمده عواملی که افراد به عمل زیبایی بینی روی می آورند مشکلات ظاهری، نقص های مادرزادی و انحراف تیغه بینی است که با اعمال جراحی بینی به طور کامل برطرف خواهند شد.

از مهم ترین مسائلی که لازم است در عمل بینی به آن توجه شود تیپ شناسی بینی شخص مورد نظر است. از آنجا که بینی ها در 2 گروه بندی، بینی های گوشتی و استخوانی قرار می گیرند توجه به نکات و اطلاعات ریز در هر کدام ضروری است.

بینی های گوشتی:


بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم تر هستند و قسمت غضروفی بینی در آن ها بسیار نازکتر از بینی های استخوانی است. این در حالی است که در بینی های استخوانی شاهد محدود بودن بخش گوشتی و نازک تر بودن پوست بینی هستیم. جدای از این در بینی های گوشتی شاهد پره های به نسبت پهن تر هستیم. در این میان پزشک متخصص ملزم است به میزان بافت و غضروفی که مایل است از بینی حذف کند توجه خاص داشته باشد، چراکه با حذف مقدار بالایی بافت از بینی ظاهر آن به کلی تغییر خواهد کرد و از نظر زیبایی شرایط نامتناسبی را برای فرد فراهم خواهد کرد. از سوی دیگر در صورت حذف مقدار بیش از حد گوشت و غضروف از بینی های گوشتی پس از مدتی شاهد افتادگی فرم و شکل این بینی ها هستیم. چراکه در این مدل از بینی ها غضروف بسیار محدود و نازک است و با تراش بیش از حد این نواحی موجب از دست دادن شکل کلی بینی خواهیم بود. شاید جالب باشد بدانید جراحی ترمیمی بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی بسیار دشوارتر است و نیازمند حساسیت و دقتی به مراتب بالاتر و مراجعه به بهترین جراح بینی است.

از دیگر موارد و ویژگی های قابل ذکر در بینی های گوشتی تغییر سایز دادن بینی پس از انجام جراحی است. در این بین اغلب اشخاصی که خواهان جراحی بینی گوشتی هستند از سایز درشت بینی خود رنج می برند، در این حالت پزشک با تراش دادن غضروف و استخوان بینی سایز و شکل کلی آن را تغییر می دهد و با کوچک کردن سایز سوراخ های بینی ظاهری متناسب و زیبا به آن می بخشد.


بینی های استخوانی:


بافت غضروفی و استخوانی در این گروه از بینی ها به مراتب بیش از بینی های گوشتی است و نواحی گوشتی به نسبت محدودی دارند. این ویژگی موجب می شود پزشک وسعت عمل به مراتب بیشتری جهت جراحی و حالت دادن به بینی داشته باشد و با مانور بر روی بخش غضروفی، فرم مورد نظر را بدست آورد. یکی از عمده نقص های موجود در بینی های استخوانی قوس روی بینی است، در این حالت پزشک جراح طی تراشیدن بخش غضروفی استخوان بینی به راحتی می تواند این مشکل را برطرف کرده و به شکل نهایی دست پیدا کند. بینی های استخوانی به دلیل دارا بودن بافتی نازکتر نتیجه ای به مراتب رضایت بخش تر را در اختیار شخص قرار می دهند و جراحی زیبایی بینی این موارد صورتی طبیعی و زیباتر خواهند داشت.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید
دکتر حامد عباسی، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی و صورت
نشانی مطب: تهران، خیابان ولى عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد ١٩.
تلفن های تماس:
021-22731912021-2275182709120746712

FacebookTwitterInstagramTelegramLinkedinGoogle PlusAparatYoutube